DSC_0417
Turnauksessa pelataan kolmessa eri sarjassa ja neljällä eri kentällä

 

TURNAUSINFO

HUOM! Ottelut 9:30-15:30 Kisapuistossa

  • Pelaajat paikalle Kisapuistoon
    • P10 ja P9 klo 8:45
    • P7 klo 9:15
    • Veiterän pukukoppina Veiterä-talo kentän länsipäässä
  • Valmentajat paikalle 30min ennen joukkueita
    • Pelikenttien tekeminen / laitojen laitto yms

 

  • JUNNUBandy -valmentajia ja pelaajien vanhempia tarvitaan talkooapuna turnausjärjestelyissä (mm. kioskiin myytäviin levonnaisiin yms. – kts. tarkemmat tiedot alempaa

 

 

  • Turnaukseen osallistuu Veiterän JUNNUBandyläisten P10, P9 ja P9 -joukkueet.
    • Luistelu- ja jääpallokoulusta muodostetaan joukkueita samoihin sarjoihin. Joko omina joukkueina tai koululaiset liitetään Veiterän JUNNUBandy -joukkueisiin (riippuen koululaisten osallistujamäärästä). Joukkueiden kokoonpanot ilmoitetaan perjantaina 6.maaliskuuta

 

TURNAUSJOUKKUEET

P10 (2004-2005 syntyneet) 8-10 pelaajaa / joukkue

  • 5 kenttäpelaajaa + mv
  • Peliaika 2 x n.13-14min

P9 (2006-2007 syntyneet) 7-10 pelaajaa /joukkue

  • 5 kenttäpelaajaa + mv
  • Peliaika 2 x 13-14min

P7 (2008 ja myöhemmin syntyneet) 4-8 pelaajaa /joukkue

  • 4 kenttäpelaajaa + vapaaehtoinen mv
  • Peliaika 2 x 10-12min

 

 

 

ILMOITTAUTUNEET PELAAJAT

Ilmoittautuminen seppo.puhakainen@veitera.com (päivitetty 3.3.2015 klo 13:00):

 

# Veiterä – 1 joukkue # Veiterä – 2 joukkuetta # Veiterä – 2 joukkuetta
  P10   P9   P7
1 Janne Virta 1 Paavo Simpura 1 Miko Jurvanen
2 Oula Kettunen 2 Ville Reijonen 2 Juho Ihalainen
3 Kaapo Simonen 3 Aake Riikkinen 3 Anni Virta
4 Elja Laine 4 Atte Ronkainen 4 Oula Mihl
5 Kasperi Savolainen 5 Joonatan Halonen 5 Silja Hänninen
6 Emil Lindström 6 Aaro Heimala 6 Tianlu Parviainen
7 Ilmari Tiainen 7 Aaro Muhonen 7 Topi Tahvanainen
8 Veikka Kotoneva 8 Oliver Hackman 8 Niilo Koljander
9 9 Milla Olkkonen 9 Tarmo Lommi
10 10 Onni Koljander 10 Eetu Pykäläinen
11 Niilo Puhakainen 11 Jenny Saario
12 Leo Lana 12 Eelis Lattu
13 Urho Kari
14 Sofia Arponen
15 Eetu Turku
16 Juuso Tiittanen
17 Lauri Weiland

 

KIOSKI JA KUULUTUS

Kioski- ja makkaramyynnin (2-3 hlöä)

  • Kioskiin otetaan ilolla vastaan ja myyntiin leivonnaisia yms. pientä “kotitekoista” syötävää(suolaista ja makeaa). kts. alle “KIOSKIMYYTÄVÄ”).
  • Kioskissa ja kuuluttamossa pärjää yhdellä henkilöllä, mutta kaksin on helpompaa – varsinkin kioskissa ;)

 

  Kioski 1 Kioski 2 Makkaramyynti Kuulutus
9:30-10:30 Anne Puhakainen Anne Ebdy Teppo Puhakainen
10:30-11:30 Anne Ebdy Anne Puhakainen ? Teppo Puhakainen
11:30-12:30 Tiina Ihalainen Taija Savolainen Mikko Koljander Teppo Puhakainen
12:30-13:30 Taija Savolainen Tiina Ihalainen Juha Ronkainen Kim Mononen
13:30-14:30 Sanna Koljander Pia Leppänen ? Kim Mononen
14:30-15:30 Pia Leppänen Sanna Koljander Kim Mononen

 

KIOSKIMYYTÄVÄT

Tänne voi ilmoittaa kioskiin myytäväksi tuotavia leivonnaisia yms. pientä syötävää (makeita ja suolaisia):

 

 Kaapon äiti  Anne Edby pullaa  
 Oulan äiti  Taina Kettunen mokkapaloja  
 Aaken äiti  Sirpa Riikkinen pitsapaloja  
 Onnin ja Niilon äiti  Sanna Koljander nakkikätköjä  
 Kasperin äiti  Taija Savolainen juusto- ja kinkkusämpylöitä  
 Urhon äiti  Katri Kari chocolate chip-keksejä