AIKATAULU/OHJELMA/YLEISTÄ:

Ilmoita osallistuminen kts. lisätiedot alempaa

  • Kunnon aamupala kotona
  • Kaikki Kisapuistoon klo 10:00
    • Talkooporukka vaikka pikkasen aikaisemminkin
    • Miesväki laitojen laitto / kenttien teko kenttämiesten kanssa ensimmäisenä
  • Ottelut klo 11:00 – 15:00
  • Turnauksessa mukana:
    • HIFK
    • Kampparit
    • WP35
    • JPS
    • Pasa Bandy
    • Veiterä
  • Turnauksen info vierasjoukkueille – täällä
  • Turnauksen kaikille pelaajille jaetaan mitalit ja Tacklan tuotepalkinto
    • Tackla on mukana turnauksessa yhteistyökumppaninamme: palkinnoilla, käsiohjelmalla ja turnaustarjouksilla – näistä myöhemmin lisää!

 

 

 

RUOKAILUISTA

  • Kioski avoinna talkoovoimin turnauksen ajan
  • Omat eväät mukaan ja otteluiden välissä tarvittaessa tankkausta
  • HUOM: Urheiluun sopivaa syömistä ovat esimerkiksi voileivät, jogurtti, mustikkasoppa, rusinat, pähkinät ja kaikki hedelmät, jotka eivät ole liian happamia. Syömiseksi ei suositella rasvaista, suolaista tai voimakkaasti sokeroitua (hampurilaiset, sipsit, karkit yms. vastaavat). Turnauksen aikana tulee myös juoda riittävästi(ennen, välissä ja jälkeen ottelun). Sopiva juoma on esim. vesi tai laimea mehu. Juomaksi eivät sovellu voimakkaasti sokeroidut mehut, urheilujuomat, limonadit eikä etenkään energiajuomat.

 

 

TURNAUSJÄRJESTELYISTÄ

Hoidamme yhdessä turnauksen aikana talkoovoimin:

  • kuulottamo/ottelusihteeri  (1-2 hlöä samaan aikaan)
    • Otteluita kahdella 3 kentällä samaan aikaan: ottelutulokset kirjataan ylös, maalintelijät ja tulokset kuulutetaan (ei virallisia ottelupöytäkirjoja, eikä tulospalvelua)
    • Kuuluttajana voi toimia myös sisarukset (vanhempi mukana kirjaamassa ottelutulokset)
    • Saa istua lämpimässä ja kahvitkin tuodaan…
  • Kioski- ja makkaramyynnin (1-3 hlöä samaan aikaan)
    • Kioskissa pärjää yhdellä henkilöllä ja toisella makkaranmyynti
    • Kioskiin otetaan myyntiin leivonnaisia yms. pientä “kotitekoista” syötävää(suolaista ja makeaa). Ilmoita/sovi asiasta Hannan kanssa
  • Lisäksi pientä hommaa löytyy varmasti kentällä turnauspäivänä ja kaikkien apu otetaan vastaan – tätä voi kysyä suoraan Hannalta

 

ILMOITTAUTUMINEN TURNAUSJÄRJESTELYIHIN, KOORDINOINTI JA YHTEYSTIEDOT

 

Ilmoittautuminen pelaajat ja talkooporukka – koordinointi:

  • Koko turnauksen koordinointi, kuuluttamo ja ensiapu: hanna.ronkainen(a)veitera.com, 050 411 2554
  • Kentällä koordinointi (tuomarit, vierasjoukkueet): Ilkka Japola, 040 501 1563
  • Kioski: Anne Puhakainen, 040 737 4307
  • Ensiapuvastaava: Hanna Ronkainen, 050 411 2554
  • Kisapuiston kenttämiehet: kisapuisto(a)lappeenranta.fi, 0400 639 791

Ilmoita osallistuminen yllä mainituille henkilöille!

 

päivitetty 1.3.2016

Kioski, makkaran myynti ja kuuluttamo:

Klo Kioski 1 Kioski 2 Makkara Kuuluttamo 1 Kuuluttamo 2
Aloitus Anne Puhakainen Tarja Mihl Atte Pykäläinen Hanna Ronkainen
11-12 Anne Puhakainen Tarja Mihl Mikko Koljander Atte Pykäläinen Hanna Ronkainen
12-13 Sanna Koljander Tarja Mihl Juha Ronkainen Atte Pykäläinen Hanna Ronkainen
13-14 Sanna Koljander Susanna Huhtanen Atte Pykäläinen Juha Ronkainen Hanna Ronkainen
14-15 Anne Puhakainen Susanna Huhtanen Atte Pykäläinen Juha Ronkainen Hanna Ronkainen
Lopetus Anne Puhakainen Hanna Ronkainen
Kioski leivonnaiset, suolaiset,makeat:
Huhtaset Ruispaloja
Koljanderit Nakkipiiloja
Pykäläiset Pullaa
Mihlit Pikkupitsoja Kinkkusarvia Suklaamuffineja
Kurviset Jauhelihapasteij.
Parviaiset Mokkapaloja

 

 

JOUKKUEIDEN VALMENNUS/HUOLTO

  • P10/9: Pasi Reijonen ja Janne Olkkonen
  • P8/7: Ville Mihl ja pelaajien vanhemmat apuna normaaliin tapaan

 

MITALIEN JAKO

Palkitsemiset joukkueiden viimeisten otteluiden jälkeen kioskin/kenttä 1:sen edessä. Mitalien jakaminen Veiterän Edustusjoukkueen pelaajien toimesta.

 

PELAAJAT

Turnaukseen osallistuu Veiterältä kaikki P10/9  ja P8/7 pelaajat

 

Päivitetty 3.3.2016

# Nro Etunimi Sukunimi Joukkue Osallistuminen
1 8 VILLE REIJONEN P10/9 Mukana
2 41 NIKO JÄNIS P10/9 Mukana
3 50 PIHLA TAPANAINEN P10/9 Mukana
4 58 LEO LANA P10/9 Mukana
5 2 OLIVER HACKMAN P10/9 Mukana
6 71 MILLA OLKKONEN P10/9 Mukana
7 54 JENNY SAARIO P10/9 Mukana
8 3 ONNI KOLJANDER P10/9 Mukana
9 20 ATTE RONKAINEN P10/9 Mukana
10 64 TOPI TAHVANAINEN P10/9 Mukana
11 88 PEETU TUKIAINEN P10/9 Mukana
1 7 EELIS LATTU P8/7 Mukana
2 14 MIKKO JÄNIS P8/7 Mukana
3 52 TIANLU PARVIAINEN P8/7 Mukana
4 27 EETU PYKÄLÄINEN P8/7 Mukana
5 15 NIILO KOLJANDER P8/7 Mukana
6 25 SAMULI HUHTANEN P8/7 Mukana
7 6 AARNI KURVINEN P8/7 Mukana
8 56 SAMUEL MUSTONEN P8/7 Mukana
9 87 OULA MIHL P8/7 Mukana
10 88 ASLA MIHL P8/7 Mukana ;)
11 4 MIKO JURVANEN P8/7 Mukana
 
1 27 SOFIA ARPONEN P10/9 Ei mukana
2 99 TITO LIIMOLA P10/9 Ei mukana
3 6 JOONATAN HALONEN P10/9 Ei mukana
4 36 AARO MUHONEN P10/9 Ei mukana
5 27 LARI HYVÄRINEN P10/9 Ei mukana
6 33 JUHO IHALAINEN P8/7 Ei mukana
7   OLLI LANU P8/7 Ei mukana
8   MINNI LANU P8/7 Ei mukana
9   EELIS TANSKANEN P8/7  
10 11 VENNU KOIVUNEN P8/7  
11 82 ANNI VIRTA P8/7 Ei mukana

 

 

OTTELUOHJELMA

P10/9 – KENTTÄ 1   P10/9 – KENTTÄ 2
Klo Ottelu 2 x 14min   Klo Ottelu 2 x 14min
11:00 Veiterä Kampparit 2        
11:30 Kampparit 1 JPS   11:30 HIFK WP 35
12:00 Jäänhoito     12:00 Jäänhoito  
12:30 JPS HIFK   12:30 WP 35 Kampparit 2
13:00 Veiterä JPS   13:00 Kampparit 2 Kampparit 1
13:30 Jäänhoito     13:30 Jäänhoito  
14:00 WP 35 JPS   14:00 Veiterä HIFK
14:30 Veiterä WP 35   14:30 HIFK Kampparit 1
             
             
P8/7 – KENTTÄ 1   P8/7 – KENTTÄ 2
Klo Ottelu 2 x 12min   Klo Ottelu 2 x 12min
11:00 HIFK Kampparit 1        
11:30 Veiterä WP 35   11:30 Kampparit 2 Pasa Bandy
12:00 Jäänhoito     12:00 Jäänhoito  
12:30 Pasa Bandy Veiterä   12:30 WP 35 Kampparit 1
13:00 HIFK Pasa Bandy   13:00 Kampparit 1 Kampparit 2
13:30 Jäänhoito     13:30 Jäänhoito  
14:00 WP 35 Pasa Bandy   14:00 HIFK Veiterä
14:30 Kampparit 2 Veiterä   14:30 WP 35 HIFK

***Mitalien jako kaikille joukkueille kioskin edessä kun viimeiset ottelut päättyvät***

 

TURNAUSSÄÄNNÖT

  • P10/9 -sarja 
    • Maalivahti + 5 kenttäpelaajaa
    • Lyödään kulmalyönnit ja ylisuuret paitsiot viehelletään
    • Otteluaika 2 x n.12 minuuttia, puolten vaihto ja nopea juomatauko
  • P8/7 -sarja
    • Maalivahti + 4 kenttäpelaajaa tai 5 kenttäpelaajaa
    • Pallon mennessä päätyrajan yli puolustavan joukkueen maalivahti/pelaaja avaa pelin
    • Otteluaika: 2 x n.12 minuuttia, puolten vaihto ja nopea juomatauko
  • Tarvittaessa sää/pakkanen huomioidaan: otteluja/otteluaikoja muutetaan

 

 

TUOMARIASETTELU

Lataa tuomariasettelu ja ohjeistus tuomareille itsellesi – tästä(.pdf)

 

P10/9 – KENTTÄ 1   P10/9 – KENTTÄ 2  
Klo Ottelu 2 x 14min Tuomari Klo Ottelu 2 x 14min Tuomari
11:00 Veiterä Kampparit 2 Ville Hatara        
11:30 Kampparit 1 JPS Ville Hatara 11:30 HIFK WP 35 Topi Peuhkuri
12:00 Jäänhoito     12:00 Jäänhoito    
12:30 JPS HIFK Ville Hatara 12:30 WP 35 Kampparit 2 Topi Peuhkuri
13:00 Veiterä JPS Ville Hatara 13:00 Kampparit 2 Kampparit 1 Topi Peuhkuri
13:30 Jäänhoito     13:30 Jäänhoito    
14:00 WP 35 JPS Ville Hatara 14:00 Veiterä HIFK Kerkko Äikäs
14:30 Veiterä WP 35 Ville Hatara 14:30 HIFK Kampparit 1 Kerkko Äikäs
               
               
P8/7 – KENTTÄ 1   P8/7 – KENTTÄ 2  
Klo Ottelu 2 x 12min Tuomari Klo Ottelu 2 x 12min Tuomari
11:00 HIFK Kampparit 1 Matti Buuri        
11:30 Veiterä WP 35 Matti Buuri 11:30 Kampparit 2 Pasa Bandy Kerkko Äikäs
12:00 Jäänhoito     12:00 Jäänhoito    
12:30 Pasa Bandy Veiterä Veeti Japola 12:30 WP 35 Kampparit 1 Kerkko Äikäs
13:00 HIFK Pasa Bandy Veeti Japola 13:00 Kampparit 1 Kampparit 2 Kerkko Äikäs
13:30 Jäänhoito     13:30 Jäänhoito    
14:00 WP 35 Pasa Bandy Veeti Japola 14:00 HIFK Veiterä Matti Buuri
14:30 Kampparit 2 Veiterä Veeti Japola 14:30 WP 35 HIFK Matti Buuri